सगरमाथा म्युजिक अवार्ड मंसिर ३ गते सम्पन्न हुदै उत्कृष्ट पाँच सार्वजनिक

काठमाडौं  असोज २०

मनोज जंग थापा,

नेपाली कला र श्रष्टाको सम्मान, नेपाली संस्कृति संरक्षण र प्रवद्र्धन हाम्रो अभियान’ भन्ने मुल नाराको साथ हुन लागेको युनिर्भसल डेन्टल सगरमाथा म्युजिक अवार्ड २०७५ को उत्कृष्ट पाँच सार्वजनिक भएको छ । ४४ विद्यामा २२० जना कलाकर्मी अवार्डमा प्रतिस्पर्धा गर्ने भएका छन् । जुरी र आयोजक समितिको निर्णयको आधारमा उत्कृष्ट पाँच छनोट गरेको अवार्ड आयोजक समितिका अध्यक्ष मनोज थापाद्धारा जारी विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

रेस्पोन्सिभ मिडिया प्रालिको आयोजनामा हुर्न लागेको यस अवार्डमा राष्ट्रिय, चलचित्र, आधुनिक, पप र विधामा देशभरका कलाकर्मीहरुले सहभागी जनाएका छन् ।   अवार्डको फाइनल मंसिर ३ गते राष्ट्रिय नाचघर जमलमा हुने छ । उत्कृष्ट पाँचसहित भोटिङ कोड पनि खुल्ला गरिएको कार्यक्रम निर्देशक रामकृष्ण श्रेष्ठले जानकारी दिएका छन् । उनका अनुसार अवार्डमा ७० प्रतिशत भोट र बाँकी जुरी समितिको मतलाई आधार मानेर विजेताको घोषणा गरिनेछ ।

उत्कृष्ट पाँचमा परेका कलाकर्मीहरुलाई असोज २४ गते कार्यक्रमका विच प्रमाणपत्र र मेडल प्रदान गर्ने कार्यक्रम संयोजक राज लुईटेल जानकारी दिए । सगरमाथा म्युजिक अवार्डमा नेपाली गीतसंगीतको क्षेत्रमा योगदान पु¥याएका एक जना विशिष्ट व्यक्तिलाई लाईफ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड प्रदान गरिने छ भने नेपाल कला क्षेत्रमा कलम चलाउने पत्रकारलाई सम्मान गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

राष्ट्रिय भावतर्फ

सर्वोत्कृष्ट गायक

१.शिव परियार – पश्चिम रुन्छ -1A

२, मनोजराजशिवाकोटी– सुन हे सुन -1B

३, सपनश्रेष्ठ– मेचिकाली -1C

४, कृष्णभक्त राई – विश्वको अग्लो -1D

५, भविन ढुंगाना – टेक्ने जमिन -1E

 

सर्वोत्कृष्ट गायिका

१, सुधा रत्न – विज्ञ बोलाउ – 2A

२, अन्जु पन्त – हातको ठेला- 2B

३, रिता केसी – पहराको साइनो – 2C

४, पारु रञ्जित – हिउँ जस्तै – 2D

 

सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१,शान्तिप्रिय – मलाई मेरै -3A

२, सोम राई – एउटै मुल नेपाली- 3B

३, सुदन डोटेल – म भन्दामाथि -3C

४, सुन्दर पन्त– मेरो देशको माटो  3D

५, शान्ताअधिकारी – भगवानखोज्दैछु -3E

 

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१, सरोज प्याकुरेल– म भन्दामाथि – 4A

२, विपीनआचार्य – मेरो देशको माटो – 4B

३, सिजमसिन्जाली – उठ नेपाली – 4C

४, रमेश खड्का–  भगवानखोज्दैछु  – 4D

५, सन्तोष श्रेष्ठ– पश्चिम रुन्छ – 4E

 

चलचित्रतर्फ

 सर्वोत्कृष्ट  पाश्र्व गायन पुरुष

१, कृष्ण काफ्ले –पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम) – 5A

२, डेविडशंकर – घिन घिनमादल (पञ्चेवाजा) – 5B

३, सुगमपोखरेल – तिमी रोएको पल (ऐश्यर्व) – 5C

४, राज सागर – ढल्यो ढल्यो (माइलव) – 5D

५, पुरुषोत्तम सुवेदी – यो मुटुमा अबतिम्रो (मेला) – 5E

 

सर्वोत्कृष्ट  पाश्र्व गायन महिला

१, विन्दु परियार –पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम) – 6A

२, मिनानिरौला–  रुपै मोहनी (शत्रुगते) – 6B

३, सावित्रीजोशी– सुपारी काँचो (नेप्टे) – 6C

४, सारिका घिमिरे – हास्दाहास्दै (चिमु सी चि) – 6D

स्वेच्छा ठकुरी– यो मुटुमा अबतिम्रो (मेला) – 6E

 

 

 

 सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१, लोकराजअधिकारी – रुपै मोहनी (शत्रुगते) – 7A

२, सुष्मा देवकोटा –ढल्यो ढल्यो ( माइलव)  – 7B

३, रेगन क्षेत्री – हास्दाहास्दै (चिमु सी चि) – 7C

४, रोशन फ्युवा – जान्छु काठमाडौं (हिमालकी रानी) – 7D

५, राजेन्द्र भट्ट – यतियतिपानी (कृ) – 7E

 

 सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१, ओम सुनुवार – सुपारी काँचो (नेप्टे) – 8A

२, दीपकशर्मा–पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम) – 8B

३, कल्याण सिंह –मेरी मामु (मेरी मामु) – 8C

४, विकास चौधरी – घिन घिनमादल (पञ्चेबाजा) – 8D

५, अर्जुन पोखरेल – तिमी रोएको पल (ऐश्वर्य) – 8E

 

लोक दोहोरी तर्फ

सर्वोत्कृष्ट गायक

१, खुमनअधिकारी – तल परिन्न – 9A

 

२, मौसम गुरुङ – अन्धोपन – 9B

३, रविन लामिछाने– न आउ मेरो भाई – 9C

४, धर्मराजपोखरेल– दुई दिने – 9D

५, नेत्र भण्डारी– नियती – 9E

सर्वोत्कृष्ट गायिका

१, पूर्णकलाविसी– रुदै रुदै तिम्रो शहर – 10A

२, श्रीदेवी देवकोटा – बरको छायाँले – 10B

३, रमिलान्यौपाने– तल परिन्न – 10C

४, पुष्पाबोहरा – कपाल काट्ने कैची – 10D

५, जमुना राना मगर– माकुरी – 10E

 

सर्वोत्कृष्ट शब्द

१, शिखर जंगश्रेष्ठ– बार लगाउ – 11A

२, रामचन्द्र ढकाल – चरिले विउखायो – 11B

३, शान्त शिशिर– हाम्रो माया – 11C

४, सन्ध्या केसी– स्वर्ण पदक – 11D

५, डम्बर चन्द बगर– नियती – 11E

 

 सर्वोत्कृष्ट लय

१,भागिरथ चलाउने– मेरो जीवन – 12A

२, ऋषि खड्का– गोरेटो – 12B

३, ओम छिनेल– अन्धोपन – 12C

४, सुदीप अधिकारी– आँखा बन्द गरिदेउ – 12D

५, रामु खड्का – नियती – 12E

 

सर्वोत्कृष्ट  नवगायिका

१, पार्वती रावल– औठी तोलाको – 13A

२, प्रतिभा सापकोटा– घाम भनेनीभन – 13B

३, जानुकातामाङ– तामे करुवा – 13C

४, झरनापुन मगर– चिनो रुमाल छ – 13D

५, डोल्मा लामिछाने मगर – मालिगाईलाई  – 13E

 

सर्वोत्कृष्ट नवगायक

१, रामगोपाली– स्वर्ण पदक – 14A

२, खेम सेञ्चुरी– तामे करुवा – 14B

३, तिलक परियार– जे गर्नु यहाँधनले गर्दो रहेछ – 14C

४, चेतनगोतामे– चिनो रुमाल छ – 14D

५, रामशिशिर – हाम्रो मायाले – 14E

 

सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष

१,बिमलअधिकारी– गोरेटो – 15A

२, महेन्द्र गौतम – न आउँ मेरो भाई – 15B

३, दुर्गेश थापा – अन्धोपन – 15C

४, बुद्धविर थापा – विरह – 15D

५, दिनेशथापा – घरत ठिमी – 15E

 

सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला (अभिनय)

१, अनु पराजुली– मेरो जीवन – 16A

२, मञ्जिता केसी– गोरेटो  – 16B

३, दीपासाबिसी– चर्चित – 16C

४, नन्दा बस्याल– तिम्रै माया जिवनभर – 16D

५, सारिका केसी– घाम भनेनी भन – 16E

 

सर्वोत्कृष्ट  मोडल महिला (नृत्य)

१, रितु तामाङ – मन भयो चञ्चल – 17A

२, करिष्मा ढकाल– गुन्दु्रक मिठो सागको – 17B

३, अस्मिता राना–औँठी पत्थर – 17C

४, रुविनाअधिकारी– इन्ट्री मा¥यो मायाले – 17D

५, मालती घले– लैझा रुमाल बैना – 17E

 

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायाँकार

१, राजेश घिमिरे– तल परिन्न -18A

२, शम्भु चालिसे–कालै आएन -18B

३, दुर्गापौडेल– मेरो जीवन -18C

४, सागर गौतम – मायालाएरै हो -18D

५, सुरेश श्रेष्ठ– स्वर्ण पदक -18E

 

सर्वोत्कृष्टम्युजिक भिडियो सम्पादन

१,नबिन घर्तिमगर – गाउँमा हल्ला चल्यो -19A

२, अमर शाक्य– गोरेटो -19B

३, रोशनधिताल– मन भयो चञ्चल -19C

४, प्रविन भट्ट – औठीतोलाको -19D

५, दीपक विष्ट –विरह -19E

 

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो निर्देशक

१,बबिताश्रेष्ठ–नलगाई झुटो पिरती -20A

२, कपिललामा– गोरेटो – 20B

३, काजिस श्रेष्ठ– मायालाएरै हो – 20C

४, मौसमहिमाली – गुन्द्रुक मिठो सागको – 20D

५, रञ्जितकुमार क्षेत्री – आँखाबन्दगरिदेउ – 20E

२१, सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो

१, म दुःखीकोआंशु -21A

२, तल परिन्न -21B

३, गोरेटो -21C

४, मेरो जीवन -21D

५,अन्धोपन -21E

 

 

सुगम संगीततर्फ

सर्वोत्कृष्ट गायक

१, रामभक्त जोजिजु – बदनामी -22A

२, दिलीपमाली– एक पेटखान -22B

३, युवराज चौलागाई– तिम्रो माया -22C

४, अर्जुन सुनाम –  तिम्रो मेरो -22D

५, प्रमोद खरेल– दिलभित्र -22E

 

सर्वोत्कृष्ट  गायिका

१, टिका प्रसाई –परदेशमा -23A

२, जुनु गौतम – ठुली -23B

३, स्मृतिशाही – मेरो मुटु कलेजीमा -23C

४,मिलनअमात्य – लुकीलुकी -23D

५, मल्लिकाकार्की– म तिम्रो मायामा -23E

 

सर्वोत्कृष्ट गीतकार महिला

१,अम्बिका गुरुङ –जुन जस्तो शितल -24A

२, रमिश्रेष्ठ – किन हुन्छ -24B

३, कल्पनाअधिकारी– एक पेटखान -24C

४, अस्मिता सुमार्गी – सर्मपण -24D

५, सावित्री गौतम – प्यारो बर्दिया -24E

 

सर्वोत्कृष्ट गीतकार पुरुष

१,एचके धिताल– स्वीकृति -25A

२, माधवनिर्दोष –  मुटु विना -25B

३, कस्तुपपन्त– फुल सम्झेर -25C

४, पदम रोकाय – तिमी देखी टाढा -25D

५, निरप्रसाद गुरुङ – यो जुनीमा -25E

 

सर्वोत्कृष्ट संगितकार

१, रेखापौडेल– परदेशमा -26A

२, राजकुमार बगर –  तिम्रो माया -26B

३, सुरेन्द्र श्रेष्ठ– तिम्रो हाँसोमा  -26C

४, ताराविर पाण्डे – यस्तो माया  -26D

५, रिमेशकुमार – दुई दिनलाई मुटु  -26E

 

सर्वोत्कृष्ट  मोडल पुरुष

१,पुष्प खड्का–  दिलमा सजाउला  -27A

२, श्रीदेव भट्टराई  –  बैगुनी रहिछौं मायालु -27B

३, सनम कठायत– यो जुनीमा -27C

४, दृष्य सुबेदी – मेरो प्राण तिमीलाई -27D

५, शिवदास गुरुङ – आँखामा तिम्रो -27E

 

सर्वोत्कृष्ट  मोडल महिला

१,जान्वी बोहरा–  आज फेरी -28A

२, वर्षा सिवाकोटी –  दिलभित्र -28B

३, उषा सुवेदी–विना तिम्रो साथमा -28C

४, नानी थापा– सर्मपण -28D

५, शिल्पा पोखरेल – तिमी देखी टाढा -28E

 

२९, सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो सम्पादन

१, रविन विक – मेरो मुटु -29A

२, माधव बेलवासे – सावन -29B

३, सुप्रिम पराजुली–मखमली चोली -29C

४,निशान घिमिरे – दिलभित्र -29D

५, टेकन्द्र शाह –पागल मन -29E

 

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायांकार

१,अजय रेग्मी – तिमीदेखी टाढा -30A

२, मुकेश हुमागाई – फुल सम्झेर -30B

३, उत्सव दाहाल– विहानीको -30C

४, रेशम दलार्मी – तिमीलाई नसम्झेर -30D

५, रामकुमार केसी – यो जुनीमा -30E

 

सर्वोत्कृष्टम्युजिक भिडियो निर्देशक

१, सोनाम पाख्रिन – हावाघर -31A

२, राधाकृष्ण आचार्य – तिमीलाई सम्झीने -31B

३, सुव्रतराजआचार्य–  पृथ्वी -31C

४, प्रकाशधिताल – यो जुनीमा -31D

५, माधव खरेल – विझाउँदो रहेछ  -31E

 

पपतर्फ

सर्वोत्कृष्ट  गायक

१,कन्ह्ैया सिंह – वा रे वा -32A

२, रञ्जित लामा –आउन माया आउ -32B

३, रमेश पाठक – कानैमा झुम्का -32C

४, नितिन थापा – छाडी जाने -32D

५, चिरञ्जीवी भण्डारी – मलाई छोडेर -32E

 

 

सर्वोत्कृष्ट  गायिका

१, रमिता भण्डारी– सानी नानी -33A

२, पुजा सुनुवार – काठमाडौं शहर -33B

३, एन्जिला रेग्मी – दिलको भित्तैमा -33C

४, दीपालामा – मञ्जा बैग्लै छ  -33D

५, दुर्गा खरेल – भेटेरै सुन्नुछ -33E

 

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१,करणराजकार्की – स्वार्थ तिम्रो -34A

२, आर.वि. लामा – मञ्जा बैग्लै छ -34B

३, प्रकाश लेप्चा – थाहा त थियो  -34C

४, पुस्कर सुनुवार–  कस्तो तिम्रो माया -34D

५, टेकेन्द्र नेपाली – आफ्नै आंगन -34E

 

सर्वोत्कृष्टगितकार

१, डि. आर. – वा रेवा -35A

२, अजयअधिकारी ‘ सुशिल’– भनौ नभनौ -35B

३, चन्द्र पन्थि – आँखामा -35C

४, विशालगौतम – गुडिजाने रेल -35D

५, नगेन्द्र श्रेष्ठ – तिमी विना -35E

 

सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष

१,निराजनप्रधान – आँखामा -36A

२, विकास लामिछाने – तिमी थियौ -36B

३, धनजितलामा–  आउन माया आउ -36C

४, जिवन भट्टराई – गुडिजाने रेल -36D

५,पवन शर्मा – भेटेरै सुन्नुछ -36E

 

सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला

१,प्रिया लिम्बु – मज्जा बेग्लै छ -37A

२, सृष्टि खड्का – दिन रात नै -37B

३, अनु शाह– स्वार्थ तिम्रो -37C

४, सम्पदा बानियाँ–गुडीजाने रेल -37D

५,एलिसा राई – भुन्टि -37E

 

सर्वोत्कृष्ट  म्युजिक भिडियो सम्पादन

१,प्रविनश्रेष्ठ – छाडि जाने -38A

२, मोहन सुनुवार – कस्तो कस्तो माया -38B

३, सुशिलन्यौपाने – आँखामा -38C

४,युवराजखत्री – जादु छ कि -38D

५, विकास घले गुरुङ – वा रे वा -38E

 

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायांकार

१,मिलनथापा – मरिजाउ –२ -39A

२,अमृत सुनुवार –  भेट सुनौलो -39B

३, सुशनप्रजापति – कान्छिको -39C

४, मिलनशंकर –तिमी थियौ -39D

५,अर्जुन तिवारी – स्वार्थ तिम्रो -39E

 

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो निर्देशन

१,रमेश नगरी – पर्खि बस -40A

२, मोहनराज अधिकारी– भेट सुनौलो -40B

३, रायन कार्की– दिन रात नै -40C

४, आदित्य बुढाथोकी – कान्छिको -40D

५, केशव विश्वकर्मा– कस्तो कस्तो तिम्रो माया -40E

 

 सर्वोत्कृष्ट पप/ आधुनिकनवगायिका

१,इन्दिरा सजक – विझाउँदो रहेछ -41A

२, शान्ताकार्की – नाचौन सगैं -41B

३, सरिताशाही – मलाई फुल -41C

४, सोनी राजभण्डारी– तिमीनाम दिन्छौं भने -41D

५. ईन्दिरा भट्राई  – मायाको घर जलाएर -41E

सर्वोत्कृष्ट पप/ आधुनिक नवगायक

१,आर्यन ठकुरी – मन यो पागल -42A

२, आर.के.गोम्बा – मायाको भिटामीन -42B

३, उद्धिपध्वज थापा – एक पल्ट झरेको -42C

४, विष्णु खड्का – रक्सिमानशा छ -42D

५, प्रज्वल भित्रकोटी – मुटु भित्र -42E

सर्वोत्कृष्ट  पप/आधुनिक युगलगायन

१, सुमन केसी/मेलिना राई – मखमलीचोली -43A

२, धुर्वविस्को/सरु गौतम – कागदाजै -43B

३, रविन बराल/ सञ्जनाश्रेष्ठ – हर मौसम -43C

४, सञ्जिव पौडेल / रजिना रिमाल – यो मन छलेर  -43D

 

४४, सर्वोत्कृष्ट पप/ आधुनिकम्युजिक भिडियो

१, स्वार्थ तिम्रो -44A

२,चोखो माया -44B

३,माया उकाली -44C

४, गुडिजाने रेल -44D

५, सन्चै छु भन्थ्यौ -44E

भोट गर्ने तरिका

Type SMA <space> nominee code and send it to 33001.